Ahşap restorasyon ahşap yapı olsun mobilya olsun orjinal görünümüne tekrar getirmek o anı tekrar yaşamak amacıyla tekrar edilen düzenlemeye yeniden onarılıp gün yüzüne çıkarılarak gelecek nesillere aktarılması için önemli bir yere sahiptir.

Restorasyon çalışmalarında çok sabır gerektiren bir iş olduğu için çok titiz çalışılması gerekmektedir.Restorasyon uygulacanak yerde toz,kir,yağ ve boya\cila uygulamasının temizlenmesi dikkat gerektiren aşamalardan biridir.

Restorasyon sırasında farklı kimyasallar kullanılarak veya eski yöntemine uygun olara tahrip olmuş alan tahrip etmeden temizlenmesi veya onarılması gerekmektedir.Kirlenmiş bölgeer temizlenir yerine uygun olarak tekrar eski haline getirebilmektedir.

Bazı durumlara çok yıpranmış olan ahşap malzeme yerine uygun olarak tekrar yenisi yapılarak doğal ve orjinal görüntüsü bozulmadan yeniden imal edilerek eskisi gibi yapılabilmektedir.

Kültürümüzn korunması temek yaklaşımımızım olup hiçbir şekilde bozulmadan çok hassas çalışarak bakımlarını gerçekleştirmekteyiz.

Restorasyon uygulaması yapmadan önce ön araştırma ve mevcut yapının binanın ayrıntılı olarak tanımasını yaparız.Ön araştırma sonunca elde edilen bilgiler ile binada veya ahşap merdiveniz de hasar nedenlerini belirler önlemini alırız.

Restorasyon teknikleri sağlamlıştırma yenileme yeniden yapma, bütünleştirme ve temizleme olarak yapılmaktadır.Mevcut ahşap hangisine uyumlu ise yerine göre o şekilde yapılmaktadır.Restorasyon işi ahşap merdiven ve küpeşte olarak ilave olarak diğer ahşap işleriniz uygunluğuna göre yapmaktayız.

Geleceğimizin olan tarihi eserlerimiz sağlıklı yaşayabilmesi için ve gelecek nesillerimize aktarmabilmek için ihtiyac duyulmuş olan tarihi eserlerimizi onarımında elimizden geldiğince onarımı bakımını yaparak sizlere sunmaktayız.

Altınşehir mah.Tavukçuyolu cad.Kiremit sok.No:1\B Ümraniye\İstanbul 0216 540 28 24 Cep : 0532 470 56 41